Тренд во духот на 60-тите (машка мода)

3 Ное

Карирани кошули , џемпери со баклава шари, комбинација на повеќе бои и микс од различни материјали се есенско-зимскиот предлог на Марк Џејкобс за актуелнаат сезона. Одамна се надминати предрасудите кон т.н женски бои во машката мода, креатор оди чекор понапред, ја прескокнува нивната мејнстрим употреба и во црвено, портокалово и розово ги бои најударните парчиња. Ги избрал најјаките нијанси, но не претерал во нивна употреба. Ги дозирал со шармантни парчиња од 50-тите и 60-тите години. Нуди кадифени и сомот палта, твид јакни, џинс, памушни блузи и џемпери со копчиња. Изгледот е заокружен со очила од 60-тите, вратоврски, шалеви и чанти. Овие трендовски модели се инспирирани од приватниот стил на Џејмс Дин .


Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: