Нови модни икони -Бет Дито

2 НоеФронтменката и основачка на групата Gossip, Бет Дито, е подвижен моден театар сама за себе. Оваа крупна дваесет и осумгодишната девојка нема никакви предрасуди и комплекси за својата крупна појава, па не ретко ќе ја видите разголена на насловните страници, како настапува само по долна облека или облечена во стреч модели. Таа е еден од најгласните борци за правата на лезбејките ( и самата таа е лезбејка), од една страна е заколната панкерка: не користи парфеми, неуредна и бунтовна, а од друга страна е една од најголемите трендсетерки на денешницата, што носи брендирани парчиња облека и чија една од најдобрите пријателки е Кејт Мос. Многу пати беше прогласена за најуникатна рокерка, најкул жена во музиката, а имаше и номинација за најсекси девојка…Има и своја модна линија: Таа е од оние луѓе што или ќе ја мразите и ќе ви ствара мачнина кога ќе ја погледнете во растегнатите хеланки, припените блузи, отвореното деколте и екстра мини фустанче со подвезици што се гледаат, или ќе и се одушевувате на храброста и ќе и јa признаете оригиналнота. Токму поради самоувереноста, доследноста и упорноста заслужи да влезе во друштво на новите модни икони.


Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: