Пред да падне снег…

31 Окт
Како што се намалува температурата, така се зголемуваат модните идеи што да се носи во меѓусезоната. Пред да падне првиот снег направете си неколку сигурни, топли, но модерни комбинации. Зимата дава модна можност за игра со поголем број на модни додатоци, па шаловите, капите, ракавиците ставете ги во функција на заокружувач на изгледот. Вивиен Вествуд сугерира малку иновативност во изборот на формите. Направи долг џемпер со врзувања во комбинација со фармерки, иколоритна блуза… Марк Џејкобс, Марни, Мисони и Кензо акцентот го ставаат на волнените парчиња споени со твид, сомот и подебели штофови, во топли-есенски бои, каде што сепак, се провлекуваат и сезонските хитови- сивата и црната. Црвената портокаловата и жолтата боја даваат свежина, а кафената и темносината -топлина. Топлите чевли и “биг фут” -чизмите се одличен избот за посувите ноемвриски денови. Се носат палерини , пончо и големи чалеви во комбинација со помали јакни или како опција се бираат стилизирабни дебели палта и капутчиња.
Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: