Моден предлог на денот {5}

27 Окт
Во колекцијата есен-зима на Марк Џејкобс има уште многу идеи што може да се “украдат” во секојдневниот изглед. За вакво пишман време без двоумење изберете топло палто и шапка, како што е кадифеното црно сако или џемпер и комбинирајте со некое потенко и разиграно парче, како што е шареното мини- здолниште. Црните хулахопки секогаш се сигурна варијанта. Оваа комбинација остава многу простор за додавање на модни аксесоари, како брошеви, колани, шапки или марами.
Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: