Шик на Чик Кореа (СЈФ) -модни идеи (ден 5)

26 Окт


Спортско -елегантни комбинации, што се микс од летни парчиња и зимски додатоци,од кои лесно ќе се ослободите во претпоставувам преполната Универзална сала на вечерашниот концерт на легендарниот Чик Кореа-се практично и иделанио решение . Триото на Кореа (клавијатури), во кое членуваат и Стенли Кларк (бас) и Лени Вајт (тапани) го затвори 28. издание на Skopje Jazz Festival 2009. Тие ќе се претстават со проектот „Пауер оф три“.
Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: