Моден предлог за денес {бр.4.}

26 Окт
Овој топол есенски ден е идеален за ова црвено памучно фустанче со ракави до лакт и должина над колена, во комбинација со црна беретка и црни хулахопки. Приврзаничките на елеганцијата може да го носат со црни-салонки или чевли со високи потпетици. Тие што негуваат покежуал стил може да ја применат идејата на Марк Џејкобс -нека искомбинираат со чорапчиња и високи зимски чевли.
Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: