Вечер на американски џез -модни идеи (ден 3)

24 Окт
Третата вечер на Skopje Jazz festival е посветена на американскиот џез. Вечерта почнува во 20.30 вo Универзалната сала со изведбите на „Бред Мелдау трио“ и „Џејмс Картер квинтет“. Пијанистот и саксофонистот се меѓу најважните џез-имиња од почетокот на 90-тите до денес. Вечерта ќе заврши со Хозе Џејмс во „Хард рок“ во 24. часот. Ова е вокалист кој во својот звук ги спојува Џон Колтрејн и Марвин Геј.
Инспирирана од убавиот спој на џез-класиците и модерниот звук избрав модели во црна боја-како асоцијација за класичното и современи урбани форми -во кои ќе се чувствувате удобно и ќе може да се забавувате во „Хард рок“. Моите четири предлози за денеска се креации на Балмаин, Соња Рикел, Изабел Марант, 3.1 Филип Лим и Емпорио Армани.
Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: