{Моден предлог на денот бр.3}

22 Окт

Едноставна и модерна комбинација. Црно сако, црни панталони-хеланки во комбинација со бела блузичка. Ова е еден од сезонските модни хитови. Посебно изборот на мала чанта и ситните, но значајни елементи, како сините линии на палтото и чантата, кои на комбинацијата и’ даваат нова димензија. Креацијата е на креаторката Соња Рикел.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: