РОШИН МАРФИ ПЕЕШЕ НА РЕВИЈАТА НА ВИКТОР & РОЛФ

7 ОктНекогашната членка на славното електро-дуо “Молоко”, Рошин Марфи, која гради успешна соло-кариера, викендов (3 октомври 2009) настапи на ревијата на Виктор и Ролф на Модната недела во Париз. Иако во поодмината бременост, блесна во еден од моделите од новата колекција . Марфи, која важи за една од најголемите модни икони меѓу пејачките и една од најдоследните во својот авангарден имиџ, е редовен посетител на модните случувања. Оваа љубителка на модата соработува со многу нови дизајнерски имиња, кои пред се промовираат уникатни модели. Виктор и Ролф се едни од нејзините најдобри соработници…Уживајте во видеата…

[Part : 1] Viktor & Rolf Spring/Summer 2010

http://www.youtube.com/v/4tSHmzzeUUo&hl=en&fs=1&


[Part : 2] Viktor & Rolf Spring/Summer 2010

http://www.youtube.com/v/LHDh4ur27zc&hl=en&fs=1&

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: