СИЕНА МИЛЕР НА LONDON FASHION WEEK

25 Сеп
Младата британска актерка Сиена Милер, која е позната како голема сетет за модата, по покажа дека е совесна и иновативна дизајнерка. Таа ја напраи својата втора колекција, со помош на својата сестра Савана, која е професионална креаторка. Инспирација за колекцијата и биле лондончанките и уличната мода во нејзиниот град. Таа комбинирала тул, џинс, и памук, застапена е сината, белата и црната боја. таа ги надградила моделите со многу додатоци како марами и колани. Всушност тие што го познаваат урбаниот имиџ на Сиена, ќе ја препознаат во секој нејзин фустан, шорцеви, кошули и корсети.


Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: