НАКИТ НА ГОРАН ИАН ЗА СЕЗОНАТА ПРОЛЕТ-ЛЕТО 2009

3 Мај


Младиот дизајнер за накит Горан Иан минатиот месец ја промовира својата нова колекција во концепт-просторот „Лудус“. Колекцијата содржи обетки, алки, ланчиња, прстени и брошови направени од боен плексиглас и милје. Формите се поедноставни, со минимални ефекти. На дел од нив користел шрафови, за кои инспирација е индустрискиот период. Застапени се сината, јаката розова и белата боја „разбиени“ со црни фигури-во „јин јанг“ стил . Впечатливи се обетките, герданите и прстените во разни форми.Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: